2 min read
0
4
ddd

În perioada 24-26 Octombrie 2013, la Sala Polivalentă „Nadia Comăneci” din Onești, s-a desfășurat Campionatul Național Individual al Junioarelor III, II și I. Rezultatele foarte bune înregistrate de CSM Onești au demonstrat, încă o dată, că gimnastica este pe un drum ascendent la Onești, fetele fiind pregătite cu multă dăruire de antrenorii Ileana Hrișcă, Ciprian Crețu și Ioana Grava.

La finalele pe aparate de la junioare III, Laura Iacob (CSM Onești) a cucerit aurul la bârnă și la sol, iar la sărituri a obținut medalia de bronz.
Daniela Dumitrașcu s-a clasat pe primul loc, atât la sărituri cât și la paralele,  iar la sol a obținut medalia de argint.
La paralele, Laura Iacob s-a clasat pe locul 4, iar la sărituri, Alexandra Pârghie a obținut medalia de bronz în întrecerea