Home STIRI SI NOUTATI Sport ATLETISM, Campionatul Național de Seniori și Tineret | Băcăuanii, de 32 de ori pe podium

ATLETISM, Campionatul Național de Seniori și Tineret | Băcăuanii, de 32 de ori pe podium

0
97

Miercuri și joi (6 și 7 februarie 2019), în sala de atletism din cadrul CSN București „Lia Manoliu”, care de curând poartă numele lui Ioan Soter, s-au decernat titlurile naționale la seniori (ediția a 49-a) și tineret (ediția a 36-a) pe acest an. În plus, în an preolimpic, atleții au avut posibilitatea realizării baremurilor pentru competiții internaționale de mare anvergură.

Sportivii care activează în cadrul cluburilor băcăuane au adunat 32 de medalii, dintre care 9 la seniori și 23 la tineret. De remarcat faptul ca 26 dintre acestea au fost obținute de atleții CSM Onești, club aflat in pole-position-ul atletismului românesc.

SENIORI

Locul 1 – Bitan Gabriel, CSM Onești, lungime, 7.87m

Locul 2 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onești, 60mg, 8.50

Locul 2 – Anton Alin Ionuț, CSM Onești, 60mg, 8.05

Locul 2 – Terpezan Alexandru, CSM Onești, 60m, 6.77

Locul 3 – Aniței Georgiana Iuliana, SCM Bacău/CSM București, triplusalt, 13.30m

Locul 2 – Chiorpec Mihai Vlad, CSM Onești, heptatlon

Locul 3 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onești, 60m, 7.55

Locul 3 – Anitei Georgiana Iuliana, SCM Bacău/CSM București, lungime, 5.96m

Locul 3 – Prepeliță Bogdan, CSM Onești, prăjină, 4.50m

TINERET

Locul 1 – Prepeliță Bogdan, CSM Onești, prăjină, 4.50m

Locul 1 – Aniței Georgiana Iuliana, SCM Bacău/CSM București, triplusalt, 13.30m

Locul 1 – Aniței Georgiana Iuliana, SCM Bacău/CSM București, lungime, 5.96m

Locul 1 – Ionescu Sorin Florin, CSM Onești, înălțime, 2.05m

Locul 1 – Bitan Gabriel, CSM Onești, lungime, 7.87m

Locul 1 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onești, 60mg, 8.50

Locul 1 – Anton Alin Ionut, CSM Onești, 60mg, 8.05

Locul 1 – Tudor Ana Maria, CSM Onești, pentatlon

Locul 1 – Chiorpec Mihai Vlad, CSM Onești, heptatlon

Locul 1 – ștafeta 4x400m CSM Onești, 3:40.49 (Dinu Andreea Alexandra, Olenici Angela Veronica, Pufu Alexandra Mihaela, Banaga Iulia Nicoleta)

Locul 2 – Tabacu Robert Mihai, CSM Onești, prăjină, 4.20m

Locul 2 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onești, 60m, 7.55

Locul 2 – Toader Bianca Elena, LPS Braila/CSM Onești, 60mg, 8.69

Locul 2 – Chiorpec Mihai Vlad, CSM Onești, 60mg, 8.39

Locul 2 – Ion Diana Ana Maria, CSM Onești, lungime,5.87m

Locul 2 – Ion Diana Ana Maria, CSM Onești, triplusalt, 13.04m

Locul 2 – Tudor Ana Maria, CSM Onești, înălțime, 1.70m

Locul 3 – Vijiila Mircea Ilie, CSM Bacău, 1.500m, 3:56.88

Locul 3 – Banaga Iulia Nicoleta, CSM Onești, 400m, 57.13

Locul 3 – Caracuda Andreea Mihaela, LPS Braila/CSM Onești, 60mg, 8.71

Locul 3 – Știrbu Ioana Sabina, CSM Onești, lungime, 5.82m

Locul 3 – Apostol Federica Gabriela, CSM Bacău, lungime, 1.65m

Locul 3 – stafeta 4x400m CSM Onești, 3:09.70 (Anton Alin Ionuț, Tănase Marian Valentin, Moldovan Sebastian Daniel, Ionescu Sorin Florin.

vezi mai multe articole
Load More In Sport

vezi si...

Cupa „Nadia Comăneci” Ediția a VI-a