O vizită pe teren făcută de reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Buzău a confirmat din nou evoluția spectaculoasă existentă pe porțiunile construite de firmele lui Dorinel Umbrărescu.
Reprezentanții DRDP au verificat două loturi construite de Umbrărescu, cel de la Buzău la Vadu Pașii și cel de la Vadu Pașii până la Râmnicu Sărat, unde s-a turnat, de altfel, și asfalt.
Iar pe ambele șantiere s-a descoperit un adevărat furnicar de oameni și de utilaje: 849 de oameni și 252 de utilaje lucrau pe porțiunea viitoarei autostrăzi de la Buzău la Vadu Pașii, în vreme ce pe al doilea tronson, Vadu Pașii – Rm. Sărat, erau la lucru 800 de oameni și 243 de utilaje. Practic, pe o porțiune de circa 35 de km se aflau peste 1600 de muncitori și aproape 500 de utilaje, precizează Direcția Regională de Drumuri și Poduri Buzău, citați de ziaruldebacau.ro.